Spegel Jonas Frisk
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i empire, Jonas Frisk (mästare i Stockholm 1805-49), etikettsignerad Jonas Frisk, skuren dekor och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, svärtade detaljer, vitmålade bottnar på över- och understycke,
162x81 cm
Senare glas, dekorelement med skador
209947
2013-10-18