Spegel Jonas Frisk

Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i empire, Jonas Frisk (mästare i Stockholm 1805-49), etikettsignerad Jonas Frisk, skuren dekor och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, svärtade detaljer, vitmålade bottnar på över- och understycke,
162x81 cm

Senare glas, dekorelement med skador

209947

2013-10-18