Gideon Börje blandteknik
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÖRJE, Gideon (1891-1965): "Vid trädgårdsbordet, min hustru (Saint-Tropez, signerad och daterad G Börje -29, blandteknik på papper, 37x25 cm
UTSTÄLLNING: Smedsudden, en konstnärskrets i Stockholm och deras vänner (1915-35), Stockholms Stadsmuseum 1970
210045
2013-10-18