Tallrikar Stig Lindberg
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, 6 st, flintgods, Stig Lindberg för Gustavsberg, i produktion 1948-62, "Löja", polykromt målad dekor med olika motiv av fiskar, sjöväxter och texter, diameter 25 cm
En med kantnagg, smärre ytskador och krackeleringar
210134
2013-10-19