Tallrikar Stig Lindberg

Tallrikar Stig Lindberg
Tallrikar Stig Lindberg
Tallrikar Stig Lindberg
Tallrikar Stig Lindberg

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TALLRIKAR, 6 st, flintgods, Stig Lindberg för Gustavsberg, i produktion 1948-62, "Löja", polykromt målad dekor med olika motiv av fiskar, sjöväxter och texter, diameter 25 cm

En med kantnagg, smärre ytskador och krackeleringar

210134

2013-10-19