Flaskschatull 1800-tal

Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

2 500 SEK

FLASKSCHATULL, 1800-talets slut, bestående av karaffer med propp 4 st, 14 likörglas, schatull i svart målat med inläggningar i mässing, höjd 27, 25x35 cm

Schatull med sprickor och slitage

210428

2013-10-20