Kinesiskt porslin

Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÅLSKÅL, SKÅL, CABARETDELAR, porslin, Kina, bl.a Kanton, 18/1900-tal, bålskålens diameter 29 cm

Lagning på bålskålen, skålen med nedslipad fot

210451

2013-10-20