Två snusflaskor 1800-tal

Två snusflaskor 1800-tal
Två snusflaskor 1800-tal
Två snusflaskor 1800-tal
Två snusflaskor 1800-tal
Två snusflaskor 1800-tal
Två snusflaskor 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SNUSFLASKOR, 2 st., lila glas, Kina, 1800-tal, skuren figural dekor i relief, Qianlongs märke men senare, höjd ca 7,5-8 cm

En lockpropp med nagg

210805

2013-10-23