Anders Eklund oljemålning
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EKLUND, Anders (omkring 1737-1802) tillskriven: Porträtt av överstelöjtnant Gustaf Reinhold Stierneroos (1723-1801) iklädd uniformsrock med svärdsorden, olja på duk, 58x44
PROVENIENS: Friherre A. von Düben, Gränna
Registrerad i Svenska Porträttarkivet, SPA 1922:1253
Uppfodrad
210809
2013-10-23