Anders Eklund oljemålning

Anders Eklund oljemålning
Anders Eklund oljemålning
Anders Eklund oljemålning
Anders Eklund oljemålning

Klubbat för:

4 800 SEK

3 000 SEK

EKLUND, Anders (omkring 1737-1802) tillskriven: Porträtt av överstelöjtnant Gustaf Reinhold Stierneroos (1723-1801) iklädd uniformsrock med svärdsorden, olja på duk, 58x44
PROVENIENS: Friherre A. von Düben, Gränna
Registrerad i Svenska Porträttarkivet, SPA 1922:1253

Uppfodrad

210809

2013-10-23