Jardinière silver Möllenborg
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
JARDINIÈRE silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1880, hänklar med akantusdekor, med glasinsats, längd 47 cm, höjd exkl. glasinsats 22 cm (höjd inkl. hänklar 29 cm), silvervikt ca 1240 g
Glasinsats med lagningar och omfattande skador, en bottenmutter saknas samt en senare utbytt
211250
2013-10-25