Jardinière silver Möllenborg

Jardinière silver Möllenborg
Jardinière silver Möllenborg
Jardinière silver Möllenborg
Jardinière silver Möllenborg
Jardinière silver Möllenborg
Jardinière silver Möllenborg
Jardinière silver Möllenborg
Jardinière silver Möllenborg
Jardinière silver Möllenborg
Jardinière silver Möllenborg

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

JARDINIÈRE silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1880, hänklar med akantusdekor, med glasinsats, längd 47 cm, höjd exkl. glasinsats 22 cm (höjd inkl. hänklar 29 cm), silvervikt ca 1240 g

Glasinsats med lagningar och omfattande skador, en bottenmutter saknas samt en senare utbytt

211250

2013-10-25