Herrfickur guld
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HOVENSCHIÖLD, Joachim (1734-1800), Stockholm, herrfickur, märkt i verk/urtavla, verk nr 569, ombyggt till ankargång, slät boett av guld 18 k, stämplad O2 (1796), OEM (Olof Ekman, 1736 - 1805), Stockholm, diameter 47 mm
Osäker funktion, urtavlan med skador
211676
2013-11-24