Herrfickur guld

Herrfickur guld
Herrfickur guld
Herrfickur guld
Herrfickur guld
Herrfickur guld
Herrfickur guld

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HOVENSCHIÖLD, Joachim (1734-1800), Stockholm, herrfickur, märkt i verk/urtavla, verk nr 569, ombyggt till ankargång, slät boett av guld 18 k, stämplad O2 (1796), OEM (Olof Ekman, 1736 - 1805), Stockholm, diameter 47 mm

Osäker funktion, urtavlan med skador

211676

2013-11-24