Bordspendyl brons

Bordspendyl brons
Bordspendyl brons
Bordspendyl brons
Bordspendyl brons
Bordspendyl brons
Bordspendyl brons
Bordspendyl brons
Bordspendyl brons

Klubbat för:

29 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BORDSPENDYL, Louis XV-stil, 1800-tal, förgylld och försilvrad brons, faun hållande urhus i mässing, urtavlan märkt Paul Buhre, S:t Petersburg, höjd 75 cm

Omarbetat och kompletterat, urhus och verk ej original, visare och urtavla skadade

211772

2013-11-24