Bordspendyl brons
Klubbat för:
29 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BORDSPENDYL, Louis XV-stil, 1800-tal, förgylld och försilvrad brons, faun hållande urhus i mässing, urtavlan märkt Paul Buhre, S:t Petersburg, höjd 75 cm
Omarbetat och kompletterat, urhus och verk ej original, visare och urtavla skadade
211772
2013-11-24