Bägare tumlare silver

Bägare tumlare silver
Bägare tumlare silver
Bägare tumlare silver
Bägare tumlare silver
Bägare tumlare silver
Bägare tumlare silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BÄGARE, 2 st., Magnus Stråtin, Uddevalla 1785 resp. Lorentz Schröder, Landskrona 1818, delvis förgyllda insidor, en med rocailledekor, höjd 6 cm, TUMLARE, silver, Erik Edquist (-1808-1817) Torshälla, årsstämpel saknas, diameter 5,8 cm

Tumlare med bucklor, bägare med smärre slitage

211781

2013-10-29