Kalk silver Gävle

Kalk silver Gävle
Kalk silver Gävle
Kalk silver Gävle
Kalk silver Gävle

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KALK, silver, Pehr Blommert (1810-1821), Gävle troligen 1815 (siffra saknas), svisselerad bladdekor, höjd 12,5 cm, invändigt med spår av förgyllning

Smärre bucklor, mynningskant något skev, botten med spår av klistermärken

211799

2013-10-29