Kalk silver Gävle
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KALK, silver, Pehr Blommert (1810-1821), Gävle troligen 1815 (siffra saknas), svisselerad bladdekor, höjd 12,5 cm, invändigt med spår av förgyllning
Smärre bucklor, mynningskant något skev, botten med spår av klistermärken
211799
2013-10-29