Skål silver Moskva 1800-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅL, silver, i form av korg, godronnerad dekor, invändigt med spår av förgyllning, kantdekor med eklöv och ekollon, oidentifierad mästare, Moskva 1831-1834, längd 15,5 cm, höjd med uppfällt handtag 13 cm, vikt ca 250 g
Botten med repor
211825
2013-10-29