Skål silver Moskva 1800-tal

Skål silver Moskva 1800-tal
Skål silver Moskva 1800-tal
Skål silver Moskva 1800-tal
Skål silver Moskva 1800-tal
Skål silver Moskva 1800-tal
Skål silver Moskva 1800-tal
Skål silver Moskva 1800-tal
Skål silver Moskva 1800-tal
Skål silver Moskva 1800-tal
Skål silver Moskva 1800-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅL, silver, i form av korg, godronnerad dekor, invändigt med spår av förgyllning, kantdekor med eklöv och ekollon, oidentifierad mästare, Moskva 1831-1834, längd 15,5 cm, höjd med uppfällt handtag 13 cm, vikt ca 250 g

Botten med repor

211825

2013-10-29