Bägare silver Finland 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BÄGARE, silver, svisselerad blom-och bladdekor, invändigt med förgyllning, Petter Törnqvist d.ä, Tavastehus 1779, höjd 8,5 cm

Bucklor

211881

2013-10-29