Empirespegel P G Bylander
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, empire, etikettsignerad P. G. Bylander (Pehr Gustaf B., spegelfabrikör och skulptör i Göteborg 1804-52), fanerad med mahogny, bronserad dekor med åskviggar och lejonmaskaroner, höjd 161x77
Spricka, slitage
212090
2013-10-29