Empirespegel P G Bylander

Empirespegel P G Bylander
Empirespegel P G Bylander
Empirespegel P G Bylander
Empirespegel P G Bylander
Empirespegel P G Bylander
Empirespegel P G Bylander
Empirespegel P G Bylander
Empirespegel P G Bylander

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, empire, etikettsignerad P. G. Bylander (Pehr Gustaf B., spegelfabrikör och skulptör i Göteborg 1804-52), fanerad med mahogny, bronserad dekor med åskviggar och lejonmaskaroner, höjd 161x77

Spricka, slitage

212090

2013-10-29