Herrfickur märkt Pateck

Herrfickur märkt Pateck
Herrfickur märkt Pateck
Herrfickur märkt Pateck
Herrfickur märkt Pateck

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HERRFICKUR, troligen Armand Schwob & Frère, 1800-talets andra hälft, innerboetten märkt Pateck & Cie, Genève, förgyllt 18½´´´ verk, nyckeldragen ankargång, vit urtavla med romerska siffror och kvicksilvertermometer med Réamur-skala, guillocherad boett av guld 18 k, innerboett av metall, diameter 45 mm

Trög funktion, smärre bucklor

212148

2013-11-24