Herrfickur Berthoud
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BERTHOUD, Paris, herrfickur, omkring 1800, märkt i verk/urtavla, förgyllt verk, nr 943, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, små 5-60, datumvisare, slät boett av guld 18 k, diameter 58 mm
Trög funktion, urtavlan med obetydligt nagg
212155
2013-11-24