Smörterrin med fat Kina
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SMÖRTERRIN, med fat, porslin, Kina, 1700-tal, hänklar i form av kaniner, dekor i famille rosefärger, terrinens längd 18, fatets längd 18,5 cm
Locket med invändig nagg, fat o terrin ej tillhörande
212432
2013-10-30