Utamaro träsnitt

Utamaro träsnitt
Utamaro träsnitt

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UTAMARO, Kitagawa (1753-1806): Sittande kurtisan, signerad Utamaro, utgivare Takatsu-ya Isuke, censurstpl Kiwame II, oban 35x21,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Skador, lagningar, veck, blekt

212535

2014-03-16