Utamaro träsnitt
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UTAMARO, Kitagawa (1753-1806): Sittande kurtisan, signerad Utamaro, utgivare Takatsu-ya Isuke, censurstpl Kiwame II, oban 35x21,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö
Skador, lagningar, veck, blekt
212535
2014-03-16