Kunisada träsnitt

Kunisada träsnitt
Kunisada träsnitt

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864), Triptyk: Kurtisaner med shamisen, opiumpipa och fiskrätter, signerad Toyokuni ga, triptyk35x72 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Veck, fläckar, sliten marginal

212559

2014-03-16