Torii Kiyomasu II träsnitt

Torii Kiyomasu II träsnitt
Torii Kiyomasu II träsnitt

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TORII, Kiyomasu II (1706-63): Ståendekurtisan, signerad Torii Kiyonaga, akvarellerat träsnitt, 50x25 cm (bladstorlek 59x33 cm)
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Smärre skador, fläckar

212561

2014-03-16