Bägare i silver Söderberg

Bägare i silver Söderberg
Bägare i silver Söderberg
Bägare i silver Söderberg
Bägare i silver Söderberg

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÄGARE, silver, Olof Söderberg, Sala 1779, svisselerad rocailledekor, fot med vridna knäckar, stämplad dekor i relief vid fot och mynningskant, invändigt med spår av förgyllning, höjd 19, vikt ca 428 g

Graverade ägarinitialer, fotring med smärre slagskador

212742

2013-11-02