Bägare i silver Söderberg
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÄGARE, silver, Olof Söderberg, Sala 1779, svisselerad rocailledekor, fot med vridna knäckar, stämplad dekor i relief vid fot och mynningskant, invändigt med spår av förgyllning, höjd 19, vikt ca 428 g
Graverade ägarinitialer, fotring med smärre slagskador
212742
2013-11-02