Klubbat för:
450 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
FAT, 4 st, TEKANNA, TEDOSA, SKÅL, porslin, Kina, 18/1900-tal, Kanton, polykrom dekor med motiv av figurscener, tedosans höjd 11,5 cm
Zustandsbeschreibung
Skador, sprickor, nagg
212769
2013-11-01
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner