Bestick modell Chippendale
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BESTICK, 122 dlr, silver, modell Chippendale, bestående av: 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 efterrättsgafflar, 12 efterrätts/smörgåsknivar, 12 kaffeskedar, 6 mockaskedar, 6 smörknivar, osthyvel, såssnipa med förgylld insida, vikt ca 2590 g (exkl knivar o osthyvel m rostfria blad)
Bruksslitage, monogramgravyrer
212805
2013-11-02