Flätad huvudbonad

Flätad huvudbonad
Flätad huvudbonad
Flätad huvudbonad
Flätad huvudbonad

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HATT, Kalifornien, 1800/1900-tal, höjd 15, diameter 28 cm
PROVENIENS: Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

212871

2014-03-14