Barbro Bäckström Piura

Barbro Bäckström Piura
Barbro Bäckström Piura
Barbro Bäckström Piura
Barbro Bäckström Piura
Barbro Bäckström Piura
Barbro Bäckström Piura

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BÄCKSTRÖM , Barbro (1939-1990): Piura - barnhänder, signerad och daterad BB 78, numrerad 21/115, formad titanplåt, 24x28,5 cm
Formgiven för Alfa-Lavals Konstförening, verket utfördens i 650 exemplar i mässing samt 115 ex. i titan.

212992

2013-11-03