Snusdosa silver 1800-tal

Snusdosa silver 1800-tal
Snusdosa silver 1800-tal
Snusdosa silver 1800-tal
Snusdosa silver 1800-tal
Snusdosa silver 1800-tal
Snusdosa silver 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SNUSDOSA, silver, Af Wildt, Stockholm 1805, oval, locket med infälld minnesmedalj med bl a Gustav II Adolf, invändigt med Fredrik I, invändigt med förgyllning, längd 8,8 cm, höjd 2,5 cm, vikt ca 146 g

Minnesmedalj med slitage, invändig förgyllning med visst slitage

213038

2013-11-03