Tumlare silver
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TUMLARE, silver, mynning med graverad vågbård, invändigt med spår av förgyllning, botten med infällt mynt 1 öre kopparmynt 1719, Sverige, 1800-tal, diameter 6 cm, höjd 3,3 cm, ostämplad
Smärre bucklor
213045
2013-11-03