Tumlare silver

Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver

Klubbat för:

1 300 SEK

1 000 SEK

TUMLARE, silver, mynning med graverad vågbård, invändigt med spår av förgyllning, botten med infällt mynt 1 öre kopparmynt 1719, Sverige, 1800-tal, diameter 6 cm, höjd 3,3 cm, ostämplad

Smärre bucklor

213045

2013-11-03