Supkopp silver 1700-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SUPKOPP, silver, Sverige 1796, botten med infällt minnesmynt Gustav III, "oförgängelig sedan den 29 mars 1792, invändigt med spår av förgyllning, diameter 5,6 cm, höjd 3,2 cm
Minnesmynt med viss slitage
213048
2013-11-03