Supkopp silver 1700-tal

Supkopp silver 1700-tal
Supkopp silver 1700-tal
Supkopp silver 1700-tal
Supkopp silver 1700-tal
Supkopp silver 1700-tal
Supkopp silver 1700-tal
Supkopp silver 1700-tal
Supkopp silver 1700-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SUPKOPP, silver, Sverige 1796, botten med infällt minnesmynt Gustav III, "oförgängelig sedan den 29 mars 1792, invändigt med spår av förgyllning, diameter 5,6 cm, höjd 3,2 cm

Minnesmynt med viss slitage

213048

2013-11-03