Bodhisattva

Bodhisattva
Bodhisattva
Bodhisattva
Bodhisattva
Bodhisattva
Bodhisattva
Bodhisattva
Bodhisattva

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FIGURIN, brons, 18/1900-tal, i form av bodhisattvan Vajrasattva sittande på lotustron, monterad kopparplatta, höjd ca 12 cm

Slitage, möjligen kompletterad

213087

2013-11-10