Hiroshige träsnitt

Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Imada bridge and Matsuchi hill ur 36 views of the eastern capital, signerad Hiroshige ga, utgivare Ai-To 1862, oban 35x24 cm, oramad Proveniens: Jan Post

Spår av fastsättare, små hål i hörn, rest av etikett, förstärkta marginaler

213219

2014-03-16