Utamaro träsnitt
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UTAMARO, Kitagawa (Japan 1753-1806): Kvinna med llitet barn och uppvaktning, signerad Utamaro hitsu, oban 39x25,5 cm, oramad
Proveniens: Jan Post
Lagad övre marginal, småhål, fläckar, enare avdrag/stock
213307
2014-03-16