Utamaro träsnitt

Utamaro träsnitt
Utamaro träsnitt
Utamaro träsnitt
Utamaro träsnitt

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UTAMARO, Kitagawa (Japan 1753-1806): Kvinna med llitet barn och uppvaktning, signerad Utamaro hitsu, oban 39x25,5 cm, oramad
Proveniens: Jan Post

Lagad övre marginal, småhål, fläckar, enare avdrag/stock

213307

2014-03-16