Skedar silver 1800-tal

Skedar silver 1800-tal
Skedar silver 1800-tal
Skedar silver 1800-tal
Skedar silver 1800-tal
Skedar silver 1800-tal
Skedar silver 1800-tal
Skedar silver 1800-tal
Skedar silver 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SLEVAR, 2 st., Norge, graverade drakslingor, SKEDAR, 4 st., förgyllda, bl a 2 Ryssland, med niellodekor, 1800-talets senare hälft, silver, vikt ca 193 g

Zustandsbeschreibung

Gravyr

213320

2013-11-05