Toyokuni III träsnitt

Toyokuni III träsnitt
Toyokuni III träsnitt
Toyokuni III träsnitt
Toyokuni III träsnitt
Toyokuni III träsnitt
Toyokuni III träsnitt

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864), 2 st: Interiör med kvinnor resp kvinna med skriftrulle, signerade Kochoro Kunisada ga resp Gototei Kunisada ga, oban 24x35,5 - 36x25,5 cm, oramade
Proveniens: Jan Post

Uppfodrad på papper, hål, något fläckad, lagningar

213336

2014-03-16