Kruka med lock Kangxi (1662-1722)
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOJAN med lock, porslin, Kina, 1700-tal, dekor med motiv av fenixfåglar samt antikviteter, bär märkning, höjd 14,5 cm
Lock samt mynning med nagg, lock från tiden men ej ursprungligen tillhörande
213400
2013-11-06