Kuniyoshi träsnitt
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): "Sakingo Ashikaga Yorikane by moonlight...having just murdered the courtesan Takao, ur Genji kumo ukiyo-e awase, Minori, signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, oban 37x25 cm, oramad
Proveniens: Jan Post
Hål i vänster marginal, fläckad i nedre marginalen
213416
2014-03-16