Kuniyoshi träsnitt
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄRGTRÄSNITT, triptyk, Taira no Kiyomori encountering the ghost of Yoshihiro at Nunobiki falls, utgivare Ise-ya Sanjiro, signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, triptyk, totalt 37x76,5 cm, oramad
Proveniens: Jan Post
Smärre kant och marginalskador
213417
2014-03-16