Kuniyoshi träsnitt

Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): The story of the cat-stone, nr 22 ur serien Fifty-three Pairings for the Tôkaidô Road, gemensamt utförd av Hiroshige, Kunisada, och Kuniyoshi. signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, oban 37x25 cm, oramad
Proveniens: Jan Post

Litet hål, något fläckad

213418

2014-03-16