Kuniyoshi

Kuniyoshi
Kuniyoshi
Kuniyoshi
Kuniyoshi

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Minamoto Yoshitsune, ur serien Fifty-three Pairings for the Tôkaidô Road, gemensamt utförd av Hiroshige, Kunisada, och Kuniyoshi, signerad Chô-ô-rô Kuniyoshi ga , oban 37x25 cm, oramad
Proveniens: Jan Post

Små hål i marginalerna

213431

2014-03-16