Toyokuni II träsnitt

Toyokuni II träsnitt
Toyokuni II träsnitt

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TOYOKUNI II, Utagawa (1777-1835): Bijin, signerad Toykuni ga, utgivare Tsuru-ya Kinsuke, träsnitt, obanformat 35x23,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Fläckar, marginallagningar

213439

2014-03-16