Etruskisk skål och kanna

Etruskisk skål och kanna
Etruskisk skål och kanna
Etruskisk skål och kanna
Etruskisk skål och kanna
Etruskisk skål och kanna
Etruskisk skål och kanna

Klubbat för:

650 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

SKÅL, KANNA, lergods, etruskiska, skålen med ristad reliefdekor, höjd 7 resp. 20 cm, skålens diameter 11 cm

Kuntoraportti

Skador, lagningar

213457

Päivämäärä:

2013-11-05