Glas Kent design Elis Bergh för Kosta Boda
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GLASSERVIS, 58 delar, modell "Kent", design Elis Bergh, Kosta Boda, 1900-talets mitt, skärsllipad rutdekor samt fasettslipning, bestående av: 10 champagneskålar, 11 gröna vinglas, 14 selterglas, 12 sherryglas, 11 starkvinsglas
Smärre enstaka fotnagg
213460
2013-11-05