Glas Kent design Elis Bergh för Kosta Boda

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

GLASSERVIS, 58 delar, modell "Kent", design Elis Bergh, Kosta Boda, 1900-talets mitt, skärsllipad rutdekor samt fasettslipning, bestående av: 10 champagneskålar, 11 gröna vinglas, 14 selterglas, 12 sherryglas, 11 starkvinsglas

Smärre enstaka fotnagg

213460

2013-11-05